Gyakran még a gyakorlott medencetulajdonosok is belefuthatnak olyan kérdésekbe, amelyek nem teljesen egyértelműek a számára, és bár szeretne szakszerű választ kapni,

összességében nem tudja, hogy azt hol is kereshetné, illetve találhatná meg. Az alábbiakban ehhez szerettünk volna segítséget nyújtani kezdőknek és haladóknak egyaránt. Lássuk néhány fontosabb kérdést és választ!

Kérjen ajánlatot most

1. Kell-e takarítani a medencét?

Ahogyan egy fürdőkádat vagy egy fürdőszobát, úgy természetesen egy medencét is nagyon fontos takarítani. Ennek az egyik legegyszerűbb módja a medence porszívózása, ami történhet manuálisan, vagyis pontosan olyan formában, mintha a lakást porszívóznánk, de vannak ma már félautomata, és teljesen automata megoldások is, amelyek szintén nagyon hatékonyak, főleg abban az esetben, ha szeretnénk alaposan eltávolítani a medence aljára leülepedett homokot.

2. Hogyan kell használni a vízforgatót?

Noha sokaknak egyszerűnek tűnik, a vízforgató berendezés használata korántsem teljesen egyértelmű mindenki számára. Ha igazán jó hatást szeretnénk elérni, és medencénk méretéhez megfelelő teljesítményű vízforgatót építettünk be, akkor naponta legalább két alkalommal kapcsoljuk be, és legalább kétszer 3-4 órát járassuk. Ez az időtartam rendszerint már teljesen képes átszűrni a medence vizét. A berendezést egy kapcsoló segítségével természetesen könnyedén automatizálhatjuk is, így elég szezononként egyszer beállítanunk, és nincs rá gondunk.

3. Hogyan tudom megelőzni a medence algásodását?

Medence tisztítása

Több formában is! Amit tudni kell, hogy az algák növényi mikroorganizmusok, a baktériumok táplálják őket, vagyis a fertőtlenítéssel nagyon jó eredményt érhetünk el. Ez önmagában azonban nem mindig elég, hiszen a megfelelő vegyszert el is kell kevernünk a teljes rendszerben, amihez szükséges lesz egy vízforgató, hiszen a víz folyamatos forgatása elengedhetetlen ahhoz, hogy ne alakuljon ki algádosás.

4. Mivel fertőtleníthetem a medencét?

A medence vizét számtalan formában lehet fertőtleníteni, illetve erre óriási szükség is lesz, hiszen meg kell semmisítenünk a benne található vírusokat, gombákat és baktériumokat, amelyek kellemetlen és veszélyes fertőzéseket is előidézhetnek. Összességében háromféle hatásos vízfertőtlenítő szer javasolt egy medence tisztántartásához. Ezek közül az egyik leghatásosabb a klóros szerek alkalmazása, de ajánlottak még a brómos alternatívák és az aktív oxigénes módszerek is.

5. Hogyan és miért kell beállítani a víz pH értékét?

A medence vízének pH értékét enyhén lúgos állapotúra kell állítani, ami azt jelenti, hogy 7,6 és 7,8 feletti pH érték a legideálisabb. Ha ugyanis ez az érték túl magas, az azt jelenti, hogy a víz maró hatású lesz az ember bőrére, és a fertőtlenítés sem tudja megfelelően kifejteni a mértékét, de megnövekszik például a vízkőkiválasztás folyamata is. A pH értéket a megfelelő vegyszerek alkalmazásával tudjuk beállítani, és érdemes legalább hetente ellenőrizni, mert akár alacsony, akár túl magas, az rossz hatást fejthet ki az egész medencére.

+1. Honnan tudom, hogy mekkora mennyiségű vegyszert kell a medencébe adagolni?

Ezt nyilván senki sem tudja fejből, aggodalomra azonban semmi ok, ha szaküzletben vásárolunk, akkor kérhetjük bátran az eladók segítségét, de ha máshonnan jutunk hozzá a vegyszerekhez, akkor is megtaláljuk majd a csomagoláson, hogy mekkora méretekhez és köbméterhez mennyit kell hozzáadnunk a vízhez ahhoz, hogy elérhessük a kívánt hatást.

Kérjen ajánlatot most