A medencében való hűsölés az egyik legjobb módja annak, hogy túléljük a nyári kánikulát. Vízi balesetek jellemzően tavaknál, tengernél vagy tömött strandokon fordulnak elő, de az otthoni medence használatakor is fontos az elővigyázatosság, főleg, ha egyszerre többen használják.

Komoly panaszokat okozhat a napszúrás

Kiegészítők a medencébe – Nézzen körül

A leggyakoribb probléma a napszúrás szokott lenni. A délelőtt tizenegy és délután három óra közötti időtartamban lehetőleg ne fürödjünk, és ne tartózkodjunk a tűző napon. Túl az esetleges leégés mellett a fokozott hősugárzás megnöveli a koponyaűri nyomást, a túlzott napozás miatt pedig megváltozik a test vérkeringése és agyműködési zavarok alakulnak ki. Az enyhe panaszoktól, fejfájás, szédülés, fény kerülése, hányinger mellett súlyosabb problémák is felmerülhetnek, mint súlyos fejfájás, vagy a testhőmérséklet hirtelen megemelkedése. A hirtelen jött rosszullétek ijesztőek lehetnek, és fokozódik a balesetveszély is – a delikvens kábult lesz, belesüllyedhet a vízbe, könnyebben megcsúszhat vagy beverheti a fejét. Megelőzni úgy tudjuk, hogy kendőt kötünk a fejünkre vagy sapkát, napszemüveget viselünk, és a kritikus órákban nem pancsolunk a vízben.

Óvatosan a játszadozással!

Komoly balesetforrás lehet a vízben való bohóckodás is. Elsősorban a gyerekek szoktak sokszor meggondolatlan dolgokat tenni, fejeseket ugrani a sekélyebb vízben, elmerülni teljesen nagy levegővel, vagy egymást lenyomni a víz alá. Ha több gyermek játszik, könnyen előfordulhatnak véletlen rúgások, ütések is, amik a vízben nem tűnnek olyan súlyosnak, de valójában mégis azok. Mindenképpen tanítsuk meg a gyermekeknek a helyes viselkedést a vízben. Mondjuk el nekik többször is a szabályokat, ha kell, bánjunk velük türelemmel.

Lord's of Pool Uszodatechnika

Nemcsak a kicsi gyerekek szoktak szórakozni azzal, hogy valakit belelöknek a vízbe. Mókásnak gondolják, de könnyen baleset lehet belőle. Egyrészt az áldozatot váratlanul éri a dolog, könnyedén beverheti a végtagjait vagy a fejét is akár a medencébe, de ritkán hirtelen szívhalálhoz is vezethet a hideg vízbe zuhanás. Nyaranta gyakran halljuk ezt a kifejezést a televízióba, amikor valaki váratlanul beleesik a hideg vízbe, rosszul lesz. Ilyen esetekben a szervezetet komoly sokkhatás éri – megszűnik a légzés feletti kontrollja és vizet nyel be, a szív- és érrendszert nagy terhelés éri, az áldozat pedig pánikba is esik, és potenciálisan szívleállást is okozhat. A szívhalál másik oka, hogy hirtelen hideg vér jut a szívbe, ezért az leáll.

A medencénél baleseteket okozhat az is, ha emberek – főként gyermekek – és állatok belepottyannak a vízbe. Ha a szülők nem veszik időben észre, hogy a gyerkőc vagy a kisállat a vízbe pottyant, annak igen súlyos következményei lehetnek. Nagyon fontos tehát, hogy a használaton kívüli medence mindig legyen lefedve. Szerencsére ma már számtalan takaróval lehet találkozni, ha spéci medencénk van, akkor pedig tudunk rá csináltatni megfelelőt.

Kérdése van? – Keressen minket bizalommal