Ha kisgyermek van a családban, akkor nem árt pár óvintézkedést tenni, hogy az egész család zavartalanul élvezhesse a fürdőzést.

A medence tisztítása komoly fejtörést szokott okozni a friss szülőknek, főként a víz vegyszerezése aggasztja őket. Amennyiben ódzkodunk vegyszert önteni a vízbe, akkor szerencsére van lehetőségünk természetes módszerekhez is nyúlni, ilyen például a sóbontó eljárás.

Kérjen ajánlatot medencefedésre

Mindenképpen érdemes beszerezni egy medencetakarót, amit minden esetben terítsünk a medencére, ha nem használjuk, ezzel elkerülve az esetleges baleseteket. A fedések biztonságosak, teljesen be tudják fedni a medencét, és akkor is megfelelően takarnak, ha a gyerkőc rajta mászik vagy ugrál.

Akkor se hagyjuk magára a gyermeket, ha már tud úszni. Amíg nem ér le a lába a medence aljára, és nem képes magabiztosan haladni a vízben, addig mindenképpen valaki legyen vele. Pici babákat karúszókkal, úszógumival felszerelve nyugodtan úsztathatunk. Idősebb gyermekeket ha nem is a medencében kísérve, de a közelből mindenképpen figyeljük.

Az ugrálás balesetveszélyes lehet, ne engedjük meg a gyereknek

Az ugrálás balesetveszélyes lehet, ne engedjük meg a gyereknek

Ne engedjük a gyerekeket délben, a legnagyobb tűző napsütésben fürdeni. A magas UV sugárzás miatt a délelőtt tizenegy és délután háromig tartó időszakban egyáltalán nem javallott a napozás és a fürdőzés sem. A napsugarak a víz felszínen tükröződnek, és könnyen leégés lehet a vége. A fiatal szervezetet megterheli egy napégés, ezért inkább a kora reggeli vagy késő délutáni órákban ejtsük meg a pancsolást.

Ezek is hasznosak lehetnek:

Ha naptejet vásárolunk, akkor vegyünk kifejezetten babák, gyermekek bőrére kifejlesztett készítményeket. A legtöbb márkának van kimondottan gyerek kollekciója, fújós, kenős változatok is. Részesítsük előnyben az illatanyagoktól mentes kenőcsöket, így el lehet kerülni az allergiás reakciókat is. Ha más területre nem is, de az arcra mindenképpen illatmentes terméket vásároljunk, és lehetőleg legyen vízálló a krém. A vízálló krémeket is időről időre fel kell vinni a tökéletes hatás érdekében, úgyhogy néhány óránként kenjük / fújjuk át a gyermek bőrét.

Kis sapkát, kalapot, napszemüveget mindig adjunk a gyerekre, akkor is, ha nem süt hét ágra a nap. Ha vannak kiegészítők (például csúszda) a medencéhez, akkor tanítsuk meg a gyerkőcöt annak helyes használatára. A nagyobb gyerekek előszeretettel ugrálnak a vízbe, mókáznak, feszegetik a határaikat. Már egészen kicsi kortól érdemes nekik elkezdeni megtanítani a medencék felelősségteljes használatát, a megengedett játékokat és magatartást.

Kérdése van? – Keressen minket bizalommal