A leginkább elterjedt élményelem, mely nem csak egy pezsgőfürdőben található meg, hanem akár egy medencébe is elhelyezhető. Bár a masszázsfal eleme is a medence vizét használja, mégis teljesen különálló rendszerben működik, ezáltal nem akadályozza a medence, vagy pezsgőfürdő víztisztító rendszerének működését. Különleges élvezetet okoznak fürdőzés közben a felfelé áramló buborékok. Az élmény és hatás optimumát nyújtja az úgynevezett masszázsfal.

A víz és levegő keverék szabályozható intenzitású, együttes áramlása különböző magasságban feledhetetlen élményt biztosít a fürdőzőknek, a kedvező terápiás hatás mellett. A fúvókák a test minden pontját masszírozzák.

Léteznek bizonyos élményelemek, melyek nem csak a medencék építése során telepíthetők, de kivitelezéstől függően akár utólag is beépíthetőek. Az egyik leggyakoribb ilyen elem a masszázsfal.

A közhiedelemmel ellentétben nem csak pezsgőfürdőkben találhatóak meg ezek az elemek, de igénytől függően akár medencékben is. Sőt, kifejezetten ajánlott azoknak, akik még a nyár előtt akarnak medencét építeni. Mit is kell tudni ezekről a masszázsfalakról? Nem csak a testet képes ellazítani, de számos jótékony hatása van az emberi immunrendszerre is. Sokan csak kikapcsolódásként használják, pedig a fúvókáknak köszönhetően a test minden porcikáját képes masszírozni, ezáltal pedig ellazítani.

A masszázsfal jótékony hatásai és szerkezete

A hidroterápia már az ókorban is ismert volt. Nem csak a gőzfürdőkben található gyógyvíz miatt alkalmazták, sok esetben a szociális központok is itt voltak. A mai kultúrában is inkább társas tevékenységnek tartják a medencét, illetve a pezsgőfürdőzést. Az elv egyszerű, a fúvókák a medence vizét használják, de egészében különálló rendszeren működnek. Nagy előnye ennek a különálló működésnek, hogy a fúvókák nem akadályozzák a medence víztisztító rendszerének működését. A masszázs fúvókák külön masszázsszivattyúról vannak működtetve. A fúvókák intenzitása szabályozható, így a hangulatához mérten tudja használni őket.

A fúvókák vízhez kevert levegővel érik el a maximális fürdőzési élményt. A vízsugárhoz a levegőt nem a kompresszor nyomja be, hanem a vízáramlással együtt szívja be. A fúvókák optimális elhelyezkedését szakemberekkel is érdemes átbeszélni, hiszen a kialakítás függhet a használók létszámától is. Váll, nyak, illetve deréktájékon érdemes elhelyezni, álló helyzet esetén lábrészre is kérhető masszírozó hatású falrész kialakítása. Ülőpadok kialakítása is lehetséges a medencékben, melyet akár kombinálhat is a masszírozó hátfalakkal.

Miért jó a masszázs a vízben?

A masszázs nem csak kikapcsolódást nyújt, de számos más jótékony hatással is bír. Fizikai szempontból kiválóan alkalmas a görcsös izmok ellazítására. Baleset által okozott zúzódások utókezelésében, illetve műtétek utáni gyógyterápiaként is ajánlott tevékenység. Erősíti a legyengült izomzatot, továbbá a vérkeringésre és az általános közérzetre is jótékony hatással van. Sportolóknak is kifejezetten ajánlott tevékenység, nem csak az izomláz kezelésében, de a meglévő sérülések regenerálására is kiváló.

A hidroterápia és a masszázsfal együttes hatása hatékony a stressz leküzdésében is. A test a vízben ellazul, ezáltal nem csak a testet, de az elméjét is képes kikapcsolni. A figyelmen kívül hagyott stressz nem csak fizikailag képes a testet rombolni, de könnyen depressziót is okozhat. Ezért érdemes odafigyelni a már legapróbb jelekre is. Érdemes tehát már meglévő medencékbe beépíttetni vagy építés során kalkulálni masszázsfalakkal, hiszen a rengeteg előnye mellett a baráti társaság kedvencévé is válhat.