Egy medence kapcsán nem csak a felépítés jelenthet nagy kihívást, hanem az is, hogy az üzemeltetés során mindig makulátlan tisztaságban tartsuk.

Kérjen ajánlatot most

A közhiedelemmel ellentétben ugyanis azért, mert a medencében nagyon sok víz van, attól még nagyon fontos rendszeresen takarítani. Ennek többféle módja van, és nyilvánvalóan nem arról beszélünk majd az alábbiakban, hogy miként kell letörölgetni a vízi játékokat, sokkal inkább arról, hogy milyen módszereink vannak konkrétan a vízzel teli medence tisztán tartására.

A medence porszívózása

A medence tisztításának egyik legjobb és leghatásosabb módja a porszívózás, amihez természetesen nem a háztartás tisztántartására használt eszközt alkalmazzuk, hanem speciális, direkt erre a célra megálmodott porszívókat. Léteznek olyan masinák, amelyek manuálisan, kézi vezérléssel működnek, így a porszívó gégecsövét konkrétan úgy mozgatjuk, vagy azokra a kijelölt pontokra helyezzük, ahol a legegyszerűbben tudjuk kiszívni a koszt.

Nézze meg, milyen medencéket készítünk (KATT!)

Léteznek ma már félautomata porszívók is – ezek a bolyongó porszívók vagy a saját szivattyúval rendelkezők -, de teljesen automaták is megjelentek már a piacon. Ezekkel lehetőségünk van arra, hogy a medence aljára leülepedett makacs szemetet, így még a homokot is ki tudjuk szippantani.

Hogy egy kicsit mélyebben is belemenjünk a témába, egy medenceporszívó rendszerint egy porszívófejből, egy teleszkópos nyélből, egy gégecsőből és egy leszedő hálóból áll. A szerkezetet a szűrő- vagy tisztítóberendezésre kell csatlakoztatni, ami így a gégecsövön át képes a vízzel együtt beszívni a különféle szennyeződéseket, amelyek problémákat okoztak a csőrendszerben, illetve a szűrőkben, miközben a már megszűrt és tisztává vált víz a fúvókákon át visszaáramlik a medencébe. Egy átlagos medence esetében a porszívózás átlagosan 30 perc alatt elvégezhető, lévén legalább ennyi időre van szükség ahhoz, hogy a teljes vizet átszűrjük ilyen formában.

Székesfehérvári Strand - Referencia munkáink egyike

Székesfehérvári Strand – Referencia munkáink egyike

Természetesen a porszívózás mellett rengeteg más módszer is van a medence tisztítására, így főleg a kérdéses berendezés használata előtt egy hosszú nyéllel rendelkező kefével alaposan átdörzsölhetjük a medence alját, oldalfalait, főként a fugákat, hogy az ott megragadt szennyeződések is lekophassanak, illetve azokat a porszívó ki tudja szippantani.

Önműködő berendezések

A medence porszívók természetesen nem túl hatékonyak, de sokkal inkább nagyon időigényesek abban az esetben, ha nagyobb medencékről beszélünk. Ilyenkor az önműködő és programozható gépek lesznek a megfelelőek, amelyeknek rendszerint saját, beépített vízszivattyújuk és szűrőrendszerük is van. Ezek nagyon különfélék lehetnek – típustól függően –, de rendszerint programozhatók, avagy egy külön elektronika automatikusan irányítja őket, így kis robotokként, kis gumikkal vagy lánctalpakkal közlekednek a medence fenekén, és folyamatosan szedik fel a koszt. Ez úgy működik, hogy a robotokon található szivattyú felszívja a vizet, valamint a koszt, majd a beépített szűrőrendszeren áteresztve a gép kinyomja magából a már megtisztított vizet.

Az ilyen programozható gépek között nagyon komoly és összetett szerkezeteket is találhatunk, amelyek olyannyira személyre, illetve medencére szabhatók, hogy a méretet és a formát is megtaníthatjuk nekik, ezáltal működésük során garantáltan minden sarokba eljuthatnak majd. Akadnak továbbá olyan típusok is, amelyeket nem kell programoznunk, csak a medence mellett ülve, távirányítóval irányítanunk.

Kérjen ajánlatot most