Egy medence kiválasztása korántsem olyan egyszerű feladat, mint azt elsőre gondolnánk.

Rengeteg szempontot figyelembe kell vennünk ahhoz, hogy a számunkra legtökéletesebbet kaphassuk.

Kérjen ajánlatot most

Hogy kicsit megkönnyítsük a választást, összeírtuk a legfontosabb és egyben legalapvetőbb kérdéseket, amiket egy leendő medencetulajdonosnak feltétlenül fel kell tennie magának, ha szeretne magának egy medencét vásárolni. Nyilvánvalóan a legalapvetőbb kérdéseket nem vettük számításba, hiszen a szín vagy a forma kapcsán inkább az ízlés dönt, semmint a józanész.

Kültéri vagy beltéri medence?

Noha ez is igényfüggő, bizonyos esetekben nem árt mérlegelni. Amennyiben ugyanis van egy olyan helyiség otthonunkban, ami ideális lenne beltéri medence alkalmazására – például egykori téli kert, vagy egy beburkolt terasz –, akkor érdemes a beltéri medencén elgondolkozni, hiszen jelentős mennyiségű összeget is megspórolhatunk vele. Nyilvánvaló, hogy mindnek megvannak a maga egyéb előnyei is, így nem feltétlenül az ár az, ami elsődlegesen döntő szempont. A kültéri medencében ugyanis érezhetjük a valódi napsütést, ideális hely lehet kerti partikhoz, és házépítés után is úgy kivitelezhetők, hogy nem kell hozzá megbontani az épület struktúráját. A beltéri medencék ezzel szemben – ha csak nincs megfelelő helyünk – kicsit drágábbak, és rengeteg olyan extra berendezést is igényelnek, mint a párátlanító. Óriási előnyük azonban, hogy használatuk nem szezonális, ezáltal télen és nyáron egyaránt bármikor lubickolhatunk benne.

Normál vagy feszített víztükör?

Nézze meg, mi így építünk medencét (KLIKK!)

Fontos kérdés, amihez érdemes megismerkedni a két technológia sajátosságaival. Ha normál víztükörrel kérjük a medencét, az egy túlfolyós rendszerrel kerül kiépítésre, amivel a mélységből mintegy 10-15 centimétert veszítünk, hiszen beépítésre kerül egy olyan berendezés, ami alacsonyabban tartja a vízszintet a legfelső részhez mérten. Ez egy olcsóbb megoldás, és jobban illeszkedik a magyar időjárási viszonyokhoz is, hiszen gyakran esik az eső, általában havazik is, és ha fák vannak a medence közelében, a levelek összegyűlnek a megfelelő helyen, és könnyű kitisztítani a medencét. A feszített víztükör ezzel szemben biztosítja a kiásott medence mélységének teljes kihasználását, hiszen a víztükör és a medence teteje egy szintben van. Ennek hátránya, hogy minden esetben többet kell takarítani, sőt kialakítása is lényegesen drágább.

Milyen alapanyag?

Lord's of Pool Uszodatechnika

Lord’s of Pool Uszodatechnika

Medencénk általánosságban három alapanyagból készülhet. Lehet betonból, fóliából és műanyagból. Mindegyik hasonló funkciót tölt be, ugyanakkor az ár és a tartósság szempontjából óriási különbség van köztük. A fóliából készült medencék a legolcsóbbak, ellenben legfeljebb 4-5 szezonra lehet tervezni velük, és nem is nyújtják ugyanazt az élményt, mint egy valódi úszómedence, inkább csak a hűsítést segítik elő. Ezen kívül beszélhetünk még műanyag medencékről, amelyek drágábbak ugyan, ellenben sokkal tartósabbak, az UV-álló darabokkal így akár már 10-15 évre is tervezhetünk. Előnyük, hogy könnyen szerelhetők, és nem igényelnek különösebb karbantartást.

A harmadik csoportba a beton medencék sorolhatók, amelyek a legdrágábbak ugyan, de akár évtizedekig szolgálhatják családunk kényelmét. Előnyük a maximális testre szabhatóság mellett a tartósság, valamint az is, hogy a későbbiekben többször is felújítható, így akár több generáció számára is megfelelő lesz az otthoni medencés partik, mélyebb kivitelezés esetén pedig akár úszó edzések számára is.

Kérjen ajánlatot most