Minden medence esetén nagyon fontos, hogy mindig szép és tükör tiszta víz legyen benne, ami a közhiedelemmel ellentétben nem egy természetes folyamat része.

Kérjen ajánlatot most

Éppen ellenkezőleg, rengeteg odafigyelés, valamint legalább ennyi segítség is kell ahhoz, hogy elérhessük ezt a célt, hiszen egy medence vize akár egyik napról a másikra is könnyedén bezöldülhet és zavaros lehet, ha csak nem figyelünk oda rá megfelelően. Ez általában azt jelenti, hogy a víz minősége romlott, baktériumokkal telítődött fel, ezáltal nem csak alkalmatlanná válik a fürdőzésre, hanem a medence külsejét és belső rendszerét egyaránt károsíthatja.

Mit tehetünk ellene?

Így kell megtisztítani a medencét (KATT!)

Ha vizet engedünk medencénkbe, azt rengeteg hatásnak tesszük ki, így belekerülhetnek rólunk szennyeződések, sók, algák, spórák, baktériumok, de az eső és a hőmérséklet-ingadozás, sőt a napfény sem tesz neki túl jót. A vízháztartás tehát nagyon könnyen felborulhat, így a mi feladatunk az lesz, hogy megfelelően odafigyeljünk a pH-értékre, ami akkor a legideálisabb a fürdésre, ha megközelíti az emberi könnycsepp 7,4-es pH értékét. Ha megfelelő minőségű vizet akarunk, akkor azt elérhetjük fizikai vagy kémiai módszerekkel. Előbbi esetben például forgatni kezdjük a vizet annak érdekében, hogy mozgásban maradjon, így elkerülhetjük a poshadást, ami nem csak a csempét, hanem a belső szűrőket és egyebeket is súlyosan károsíthat. Ha inkább a kémiai tisztítás mellett döntenénk, abban az esetben különféle vegyszereket kell a vízbe szórnunk, anélkül ugyanis a víz elveszítené tisztaságát mind az átláthatóság, mind az egészségesség tekintetében.

A leghatásosabb általában az, ha mindkét változatot alkalmazzuk, így a folyamatos forgatással meggátoljuk a baktériumok és az algák letelepedését, avagy a poshadást, a tisztítószerekkel pedig kiöljük a vízből azokat a vírusokat és baktériumokat, amelyektől akár csúnya fertőzéseket is kaphatunk. Éppen emiatt nagyon fontos, hogy a medence körüli területet is tisztán tartsuk, így vágjuk ki a közeli fákat és szemetelő növényeket, valamint élesítsünk egy lábmosót, amivel elkerülhetjük, hogy port, koszt, fűszálakat és egyebeket hordjunk bele a medencébe, amik károsíthatják a szűrőt és más mechanikus berendezéseket is.

Miért fontos a medence és vízének megfelelő tisztítása?

Miért fontos a medence és vízének megfelelő tisztítása?

Ami az optimális vízszűréshez elengedhetetlen

Az optimális vízszűrés egyik kulcsa nem más, minthogy a medence szűrője megfelelő állapotban legyen, vagyis ne legyen eltömődve, ne legyen vízköves, mert akkor nem tudja megfelelően ellátni a feladatát. Egy megfelelő szűrőrendszer általában homokszűrővel is rendelkezik, amit egy szezonban legalább havonta érdemes üríteni, de a fő szűrő betétjét is érdemes évente kicserélni. Gyakran ürítsük továbbá a szűrőkosarat is, a medence alját pedig mindig takarítsuk a megfelelő elektromos eszközzel, vagy valamilyen más módon.

Amennyiben esetleg a víz minden igyekezetünk ellenére is nagyon zavarossá válik, esetleg bezöldül, ne használjuk, mert rengeteg fertőzést elkaphatunk. Ilyenkor a szűrők cseréje után legalább egy napig keringessük a rendszert, és ha a kellemetlen szín és szag eltűnik, a problémát megoldottuk. Ha nem, a vizet le kell eresztenünk, a szűrőrendszert pedig teljes egészében átmosnunk. Fontos, hogy minél melegebb a víz, annál könnyebben tapadnak meg benne baktériumok és egyéb szennyeződések, ebből kifolyólag minél nagyobb a kánikula, annál több biztonsági előírást és tisztítási módszert kell alkalmazni. Amennyiben nem tesszük meg, saját egészségünket kockáztatjuk a magas szintű fertőzésveszéllyel.

Kérjen ajánlatot most