A medencevíz színének bezöldülése nem ritka probléma, még a legkörültekintőbb tulajdonosokkal is megtörténhet a baj.

De mégis mi okozza a zöldülést, hogyan lehet eltüntetni, és hogy úszhatjuk meg, hogy újra megtörténjen?

Kérjen ajánlatot medencetisztításra

Előfordulhat, hogy a medence csak enyhén zöldes árnyalatú, de az is megeshet, hogy annyira bezöldült, hogy a tulajdonosok még a medence alját sem látják. Általában ez néhány hetes távollét, vagy egy-két hétig tartó hanyagság miatt alakulhat ki, ami felettébb kellemetlen, főleg a legnagyobb kánikula kellős közepén.

A lehető legrosszabb és legkevésbé gazdaságos dolog ilyenkor a teljes vizet leengedni, és friss vízzel megtölteni a medencét, ugyanis e nélkül is van lehetőség a zöld szín eltávolítására, és a teljes tisztításra. A bezöldülést az algák okozzák, ezeket pedig a homokszűrő berendezések nem fogják megfelelően kitisztítani, ennél drasztikusabb megoldásra lesz szükség.

Ahhoz, hogy az algák és a zöld víz eltűnjön, vegyszerezési sokkot kell elkövetnünk. Mielőtt bármit is tennénk, fontos megmérni a víz pH értékét és a klórszintet is. Normális esetben a pH érték 7,2-7,8 közötti érték, a klórszint pedig nagyjából 2 mg/liter.

A klórszintet drasztikusan meg kell emelni ahhoz, hogy a víz megfelelően megtisztuljon, ez azt jelenti, hogy nagyjából tíz köbméter vízhez fél kilogramm előzőleg már feloldott klórgranulátumot szükséges adagolni.

Lord's of Pool Uszodatechnika

A megfelelő pH értéket is be kell állítanunk, hogy minél előbb visszakapjuk a tiszta vizünket. Ilyen esetekben általában magasra szökik a pH érték, így csökkentő vegyszert kell adagolni a vízhez.

Ezután kezdődhet meg a víz forgatása. A forgatás megkezdése után néhány (kb. 2-3) órával később már elkezdhetjük adagolni a pelyhesítőszert, ami majd össze fogja tapasztani az algákat. Miután hozzáadtuk a pelyhesítőt a vízhez, még egy-két óráig folytatni kell a vízforgatást, a művelet végén pedig kapcsoljuk le a szivattyút.

Miután ezt megtettük, jó pár órát (ha délután végeztük a sokkolást, akkor jellemzően másnap reggel) várnunk kell, hogy kitisztuljon a víz. Ez idő alatt az extrém klórmennyiség elpusztítja az algákat, a pelyhesítő pedig kiporszívózható méretűvé tapasztja őket, amit később ki lehet könnyedén porszívózni. Porszívózás után a szűrőt is alaposan tisztítsuk meg.

Ha mindennel végeztünk, akkor a klórszintet újra meg kell mérnünk. Ha az érték túlságosan alacsony (nagyjából 1 mg/l), akkor maradhatott még alga a vízben, ezért meg kell ismételni a sokkolást. Ha a klórszint túlságosan magas, akkor nem szabad használni a medencét. Ilyen esetekben vagy várni kell a használattal, amíg a klórszint normálissá nem válik, vagy van lehetőség, hogy vegyszer segítségével sokkal rövidebb idő alatt drasztikusan csökkentsük a klórszintet.

Kérdése van? – Keressen minket bizalommal