Ha nyár, akkor strandolás, napozás, pancsolás a medencében. Hiába van annyi figyelmet felhívó szöveg, reklámok, televízió adások, újságcikkek, videók a megelőzésről, még mindig nem mindenki veszi komolyan a bőre védelmét.

Kérjen ajánlatot medenceépítésre

Szolárium – használjuk vagy ne?

Ma már szinte minden a külsőségekről szól. Mindenhol azt lehet látni, hogy csak akkor lehetsz boldog, csak akkor tudsz érvényesülni, ha tökéletesen nézel ki. A termékeket napbarnított modellek hirdetik, a plakátokról bronz barna szépségek mosolyognak vissza, az emberek pedig maguk is elkezdenek erre vágyni. Fiatal lányok ezrei járnak szoláriumokba télen-nyáron a tökéletes külsőért, holott több tanulmány is állítja, a szoláriumozás és a bőrrák között kapcsolat van. Egy Dr Mathieu Boniol, francia orvos vezette tanulmány szerint 20%-kal több az esélye azoknak a bőrrákra, akik valaha is voltak szoliban, mint azok, akik sohasem. Dr Greinert, biofizikus kutató szerint akik hetente egyszer járnak szoláriumba, azoknál egy év alatt a duplájára nő a bőrrák kialakulásának kockázata. Érdemes lehet tehát mérsékelni a szolárium használatát.

Mikor menjünk ki a napra?

Sokan megfeledkeznek arról, hogy délelőtt tizenegy óra és délután három óra között nem szabad napon tartózkodni a nyári időszakban. Napfürdőzni még bekrémezve sem ajánlott az igen erős UV sugárzás miatt ebben az ilyenkor, és vízben se tartózkodjunk. Vízben sokkal hamarabb leéghetünk, különös tekintettel a dél körüli időben, ráadásul a napszúrás veszélye is fenyeget bennünket.

Bőrünk könnyedén leéghet, ami különféle rövid- és hosszútávú problémákhoz vezethet (kötőszövetek gyengülése, mély ráncok kialakulása, szeplők, májfoltok megjelenése, stb.), illetve könnyebben alakulhat ki bőrrák az érintett területeken. Megoldás lehet ilyenkor, hogy a kritikus időszak előtt vagy után megyünk ki a napra vagy állunk neki fürdeni, tehát a kora reggeli vagy a késő délutáni, esti órákban. Mindenképpen magas faktorszámú napvédő termékeket válasszunk, lehetőleg 50-est, és ne spóroljunk az adaggal. Érdemes figyelni, hogy mindenképpen vízálló legyen a termék. Ha a tavalyi krémünket kívánjuk újra használni, az első dolgunk az legyen, hogy megnézzük a lejárati idejét. Dobjuk el, ha lejárt, mert könnyen lehet, hogy akkor már nem hat egyáltalán, vagy csak csökkent hatékonyságra képes, ami veszélyeztetheti a bőrünk egészségét.

Igyekezzünk tizenegyig, vagy délután három után fürdőzni

Igyekezzünk tizenegyig, vagy délután három után fürdőzni

Ha sokat pancsolunk, akkor azért időről időre a naptejet újra kell kenni. A visszaverődő napsugarak miatt, akik sok időt töltenek a medencében, a felsőtestet és az arcot különös gondossággal, és egy nap többször is kenjék be. A medencében bátran viseljünk napszemüveget, kalapot, kendőt.

Szokatlan dolgot észlelt a bőrén?

Bőrrák leggyakrabban a napfénynek kitett területeken jelenik meg, de a legsúlyosabb formája a melanoma azonban bárhol a testen megjelenhet. A bőrrák az egyetlen olyan rákfajta, amit szabad szemmel a beteg is észre tud venni magán, és ha problémát lát, akkor tudja értesíteni a kezelőorvosát. Ha valami furcsát, rendelleneset látunk, akkor ne várjunk, habozzunk, hanem keressünk fel egy bőrgyógyász szakorvost mihamarabb.

Ha kellően odafigyelünk magunkra, betartjuk a napozásra, fürdésre vonatkozó alapelveket, akkor jelentősen csökkenthetjük a bőrrák megjelenésének esélyét.

Kérdése van? – Keressen minket bizalommal