A közhiedelemmel ellentétben nem csupán a nyári időszakban – amikor amúgy is használva van a medence – kell a medencéhez takarót használni, hanem a téli hónapokban is fontos a használata.

Ha nem használjuk, könnyedén károsodhat a burkolat a fagyok miatt.

Kérjen ajánlatot medencetakaróra

Milyen a jó medencetakaró?

A téli időszakban, akármilyen extrém időjárás is van, a medencénk vizét nem szabad teljesen leengedni. Ez azért is fontos, hogy tavasszal majd ne kelljen kitakarítani a medencét, nem kell a vizet sem lecserélni.  Ha a medence vizét leengedjük, a burkolat könnyen károsodhat a jégtől és a fagyoktól, az utólagos javítás miatt pedig komolyan a pénztárcánkba kell nyúlnunk. A vízbe fagytesteket szükséges elhelyezni, a felszínre pedig egy speciális takarót, amivel teljesen lezárjuk.

Amennyiben speciális formájú a medencénk, valószínűleg gyártatni kell rá a passzoló takarót, de akinek sima, hagyományos medencéje van, az válogathat az előre legyártott darabok közül is.

A vízfelületre ráhelyezett takarónak mindenképpen nagyobbnak kell lennie a medence víztükrénél, csak így lehetséges a megfelelő felhelyezés. Az is fontos, hogy a takaró megfelelően fel tudjon feküdni a víz felszínére. Ha a takarónak nem megfelelő a mérete, vagy nincs jól felhelyezve, akkor az őszi-téli szezonban lehulló csapadékot, legyen eső vagy hó, nem lesz képes tökéletesen felfogni.

Medencetakaró télre

Medencetakaró télre

Milyen típusú takarók közül lehet választani?

Alapvetően kétféle típust különböztethetünk meg, az egyik a vízzsákkal rögzített típus, a másik pedig gumikötéllel rögzített változat. Anyagát tekintve lehetnek szőtt polietilén fólia vagy PVC. A PVC típus ugyan vastagabb a szőtt polietilénnél, de ugyanakkor nehezebb is, ezért nem minden esetben megfelelő választás.

Amennyiben a takaró előre legyártott, akkor a szakemberek a vízzsákos rögzítést szokták javasolni. Speciális, egyedi ponyvák esetében szóba kerülhet a hevederes rögzítés, de akár kombinált megoldásról is szó lehet.

Tavasszal, amikor már kellően jó idő van ahhoz, hogy beinduljon az otthoni fürdőszezon, akkor az összegyűlt csapadékot el kell távolítani a ponyváról. Ezután el kell távolítani a takarót, kiszedni a fagytesteket a vízből, és beindítani a rendszert.

Kérdése van? – Keressen minket bizalommal