Főként a friss medencetulajdonosok gyakran futnak bele megmagyarázhatatlan történésekbe medencéjük kapcsán,

ennek köszönhetően sokan nem tudják például, hogy a legfőbb óvintézkedések ellenére is mitől lett például zavaros, algás vagy éppen zöldes-barnás színű medencéjük vize.

Kérjen ajánlatot most

Ha szerinted te is mindent megtettél azért, hogy ezt elkerülhesd, és ez ne következhessen be, akkor vedd számításba az alábbi 6+1 eshetőséget, amelyek bizony nagyon jelentős szerepet játszhatnak abban, ha egy medence vize zavarossá vagy algássá vált, sokan azonban nem is gondolnának rájuk. Lássuk:

1. A medence vizének szabad klór tartalma nem megfelelő

Nem kizárt, hogy még a gyakorlott medencehasználók is csak most hallanak először a medencék esetében az úgynevezett szabad klór tartalomról, ami lényegében azt az értéket mutatja, hogy mennyi klórt kell tartalmaznia egy medencének.

A medence megfelelő tisztítása (KATT!)

Az átlagos érték 1 és 1,5 mg/liter között ideális, amit jegyezzünk meg, hiszen ha ennél kevesebb a benne található klór, akkor a víz fertőtlenítő képessége elenyészővé válik, ezáltal megtapadhatnak benne a különféle mikroorganizmusok.

2. A pH érték túl savas vagy túl lúgos

Egy medence esetében kiemelten fontos odafigyelni a víz pH értékére is, aminek nem szabad sem alacsonynak, sem magasnak lennie. Az előírt érték 7,2 és 7,6 között található. Amennyiben túl magas vagy túl alacsony, a tisztítószerek nem tudják megfelelően kifejteni hatásukat, így a víz zavarossá válhat, és az algák is pár órán belül megjelennek.

3. Nincs kielégítő szűrés

Egy tiszta medence még tisztább vizének alapja minden kétséget kizáróan a megfelelő szűrőrendszer. Ha a szűrő eltömődött, az szintén okozhat algás és zavaros vizet. Ilyenkor egyszerűen ki kell tisztítani a szűrőt, vagy ki kell cserélni a betétet. Ha a homokszűrő hibásodott meg, akkor a nyomásmérőt is érdemes ellenőrizni, amennyiben ugyanis az irreálisan magas értéket mutat, akkor fontos visszamosást végezni a vízforgató rendszerrel.

4. Túl kevés a szűrési idő

Egy vízforgató berendezésnek egy átlagos nap legalább 8 órát kell üzemelnie. Nagyon sokan ezzel spórolnak azért, hogy megkíméljék áramszámlájukat, de ez a minimum érték ahhoz, hogy a víz tiszta maradjon. Ezt a szűrést beidőzíthetjük éjjelre, de eloszthatjuk akár több órára is, ellenben érdemes megjegyezni, hogy minél melegebb van odakint és minél melegebb a víz, annál jobban meg kell emelni a szűrési időt is, így a legnagyobb kánikulában, vagy bekötött vízmelegítő mellett akár 10-12 órát is üzemeltetni kell a vízforgatót.

Medence tisztítása

Medence tisztítása

5. Nem megfelelően beállított befúvók

A tiszta víz eléréséhez elengedhetetlen, hogy a medencében tárolt minden vízcsepp folyamatosan mozgásban legyen akkor, amikor a szivattyút üzemeltetjük, hiszen csak így biztosíthatjuk, hogy a bejuttatott vegyszerek egyenletesen elkeveredjenek, illetve ne legyen olyan hely a medencében, ahol a víz megáll, megülepedik, illetve pangani kezd, hiszen ott a medence nagyon könnyen bealgásodik. Ezt az állapotot meglepően könnyen és gyorsan észrevehetjük abban az esetben, ha rosszul vannak beállítva a medence fúvókái.

6. Túl sok benne a szerves anyag

Ha a medence használaton kívül van, soha ne hagyjuk fedetlenül, mert a belehulló falevelek, a port, a kosz,a rovarok és az egyéb szennyeződések annyi káros anyagot juttathatnak bele, amit a szűrők már nem tudnak tisztítani, így a víz bekoszolódik.

+1. Kimaradt a sokkoló klórozás

Hogy micsoda? A sokkoló klórozás nem más, minthogy a medencében legalább kéthetente egyszer megemeljük a klórtartalmat átlagosan 3-5 m/literre, amivel garantáltan megakadályozhatjuk a káros mikroorganizmusok lerakódását.

Kérjen ajánlatot most