Ha nekünk is van otthon egy kisebb-nagyobb medencénk, és szeretnénk elérni, hogy a napközben kellemes hőmérsékletűre melegedett víz másnap reggelre se hűljön ki nagyon,

ezáltal már a reggeli órákban alkalmas legyen a fürdésre és egy reggeli megmártózásra, akkor a legjobb megoldás egy szolártakaró alkalmazása. Hogy mi is az a szolártakaró, és mire is használható még az említett problematika orvoslásán túl, azt az alábbiakban szeretnénk megválaszolni.

Kérjen ajánlatot most

A szolártakaró előnye és használata

Egy szolártakaró legnagyobb előnye minden kétséget kizáróan az, hogy segítségével nagyon könnyen és egyszerűen betakarhatjuk a felmelegedett vizű medence felületét, ami ennek köszönhetően sokkal nehezebben adja le a hőt, avagy nem fog kihűlni az éjszaka folyamán. Ezzel a módszerrel akár 4-7 Celsius fokot is nyerhetünk majd magunknak, vagyis már a kora reggeli órákban is ideális lesz ahhoz, hogy megmártózzunk benne és felfrissítsük magunkat. A szolártakaró lényegében valóban egy óriási takaró, egy nagyobbacska fólia, amivel könnyedén és egyszerűen beteríthetjük saját medencénk teljes felületét úgy, hogy a fólia a víz felszínén úszik majd.

Rendeljen tőlünk szolártakarót! (KATT!)

A hagyományos buborékfóliákhoz mérten a szolártakarók sokkal erősebb, ezáltal strapabíróbb anyagból készülnek, így nem csak a víznek, hanem a nap káros UV sugarainak is nagyon jól ellenáll, így elegendő csak egyszer megvásárolni ahhoz, hogy éveken át biztosíthassuk vele medencénk vizének hőmérsékletét.

A szolártakaró használata ráadásként rendkívül egyszerű is! Csak forgassuk úgy, hogy mindig a takaró buborékos oldala nézzen a vízfelszín irányába, ami két okból nagyon fontos. Az első, hogy a takaró így képes lesz lényegében a vízfelszínen úszni, amivel egy vékony légréteg fok kialakulni a felszín és a fólia között. Ez a légréteg rendkívül jó hőszigetelő hatással rendelkezik, ezáltal meggátolhatjuk vele, hogy a víz által tárolt hő egy jelentős része kiszökjön a medencéből. Mivel a szolártakaró vágható és többféle méretben elérhető, ezért bármilyen méretű és formájú medencére nagyon könnyedén feltehető és rászabható.

Nyári medencefedés: szolártakaró

Érdekesség, hogy a szolártakaró nem csak éjszaka használható, a medence vízhőmérsékletének megtartására, hanem napközben is annak érdekében, hogy könnyebben felmelegítsük azt. Egy szolár medencefedő ugyanis konkrétan képes egy irányba terelni az energiaáramlást, vagyis miközben a Nap sugarai bejutnak és melegítik a vizet, kifelé nem történik hőveszteség, vagyis a víz még akkor is könnyebben felmelegszik, ha odakint nincs kánikula vagy kiemelkedően nagy meleg. Sőt mi több, a melegebb medencevíz mellett még a párolgás során fellépő vízveszteséget is rendkívüli mértékben minimalizálhatjuk.

Így mozgathatjuk egyszerűen a szolártakarót

A szolártakaró előnyeit és rendeltetését tehát már ismerjük, amit viszont még nem, hogy milyen megoldások is léteznek a medence takarásának mozgatására, ami a nagyobb méretű medencék esetében komoly problémát is előidézhet. A legkézenfekvőbb megoldás ezen a téren nem más, minthogy a medencetakarót kézzel húzzuk rá a felszínre, akár tekeréssel, akár hajtogatással. Ez a módszer a nagyobb medencéknél nyilván nem alkalmazható, a kisebbeknél is csak nehezen, de ez a legolcsóbb megoldás, így sokan ezt alkalmazzák.

Ha kényelmesebb és hatásosabb alternatívát keresünk, ebben az esetben használhatunk felsodró vagy feltekercselő berendezést is. Ezek közül az előbbi alternatíva a medence közepén helyezkedik el, és egy kézi tekerő berendezés segítségével a takarófóliát mindkét irányból felsodorhatjuk, míg a tekercselővel a medence egyik végéről kivitelezhetjük ezt a folyamatot.

Kérjen ajánlatot most